Сторінки

20151221

СВЯТО МИКОЛАЯ

Улюблений та очікуваний багатьма дітлахами День святого Миколая, покровителя дітей і мандрівників, просякнутий особливою атмосферою приготування і отримання подарунків.
Святий Микола — це не вигаданий персонаж, а реальна людина. Святий Миколай — християнський святий, архієпископ Мир Лікійських. Святий Микола — один із самих шанованих святих ще з часів Русі. На його честь написано безліч картин та ікон, зведено багато храмів, названих його ім’ям. А за старих часів свято було таким саме важливим, як Різдво і Хрещення.
З давніх часів День святого Миколая святкувався весело. Заздалегідь готували подарунки, пекли печиво, запрошували музикантів, скликали гостей. І, звичайно ж, чекали головного нічного гостя — Миколу Чудотворця, запалювали свічки, читали молитви.
День святого Миколая — ця свято для дітей, тому і подарунки в цей день слід дарувати в першу чергу дітям. Часто будь-які подарунки до цього дня називають «миколайчиками», хоча насправді це назва особливого печива.
Традиція пекти на День святого Миколая запашні коржики з медом та прянощами має давню історію. Вони бувають різних форм: сонця, зірочок, місяця, ялиночок, пташок і навіть ангелів та козаків… Але найпопулярнішими є медяники у формі святого Миколая.
Вважається. що традиція свята Миколая пішла з середньовічної Німеччини, де напередодні цього свята батьки презентували дітям новий зимовий одяг. З часом це почали робити таємно, вночі, щоб діти вірили в чудеса святого.

Напередодні свята у гості завітали давні друзі навчально-реабілітаційного центру семінаристи Української Православної Церкви. Вони показали виставу для дітей повчального змісту.









МОЛИТВА ДО МИКОЛАЯ
Святий Миколаю,
Я тебе благаю:
Пошли щастя й світлу долю
Козацькому краю.

Дідусь і бабуся — 
Щоб були здорові, 
Татусь і матуся —
Щоб жили в любові.

Усім добрим діткам 
Принеси гостинці 
І подаруй Божу ласку 
Кожній сиротинці.
                    Н. Гуменюк


Немає коментарів:

Дописати коментар