Сторінки

Військово-історичний музей

Документація військово-історичного музею

    Сьогодні, 29 лютого, в нашому закладі відбулася зустріч з воїнами  ЗСУ. Учні подякували воїнам, підготувавши концерт « Ми дякуємо вам, Захисники!» 

    Ваша сміливість і мужність заслуговують на найбільшу подяку та визнання. Дякуємо за вашу неоціненну роль у захисті нашої країни та наших цінностей. Дякуємо вам за невтомну працю, за відданість і відвагу. Нехай Бог оберігає вас та ваші родини, і нехай якнайшвидше кожен захисник обійме своїх рідних!



Діти бачать і проживають війну по-своєму. Щось може їх травмувати, щось пройти повз, і не завжди дорослі помічають те, що відбувається всередині дитини. 

І ми, дорослі, маємо розуміти, що відповідати дітям і допомогти їм пережити складні події з якнайменшою травматизацією. З цією метою для учнів 7-10 класів в закладі була проведена година спілкування: «Рік незламності.Не забудемо,не пробачимо.Наближаємо перемогу»



День пам’яті Героїв Небесної Сотні

20 лютого ми відзначаємо День пам’яті Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини та європейське майбутнє України.
Минуло вже 10 років від того, як у Києві відбулися події, які навіки закарбувалися в трагічній, але героїчній історії нашої країни. Ми пам’ятаємо ті лютневі дні 2014 року, коли гинула Небесна Сотня. У час, коли всі так звикли до вдаваної стабільності та боялися її втратити, учасники Революції Гідності повстали проти цинічної системи брехні та фальші. На таке здатні тільки справжні герої. На шляху боротьби за демократичні цінності та європейські прагнення їх не зупинили ні кулі снайперів, ні гранати, ні людська жорстокість. За таку бажану свободу нам довелося заплатити кров’ю кращих синів України.
Вже сьогодні ми із жалем констатуємо, що боротьба на Майдані стала лише початком людських втрат. Багато наших мужніх співвітчизників вирушили на схід України, аби захистити Батьківщину від зовнішнього ворога. Ми віримо, що перемога буде за нами, бо ми боронимо свою землю, рідну країну.
Революція Гідності змінила не тільки країну. Вона змінила кожного з нас. Ми навчилися брати на себе відповідальність та бути небайдужими. В державі народилася нація, яка не дасть розділити свою землю і стоятиме за Україну до останнього.
Віддаймо шану патріотизму і мужності Героїв Небесної Сотні. Вклонімося кожному, хто виступив проти авторитарного режиму, і всім тим, хто зараз захищає нас від російської агресії!
Вічна і світла пам’ять Патріотам, Героям Небесної Сотні, що загинули в боротьбі за нашу свободу.
З цієї нагоди у закладі були проведені заходи для 5-6 класів - "Небесна сотня - ангели свободи", 7-9 класів - «Час плине,а пам’ять залишається», 10 класів - «Майдан - місце волі та сили незламних».




День єднання

16 лютого Україна відзначає державне свято - День єднання. Президент України Володимир Зеленський заснував його у 2022-му на тлі попереджень про можливу війну.
Взимку 2022 року американська та західноєвропейська розвідки попереджали Україну про можливе вторгнення РФ і навіть називали дату - 16 лютого. Ніхто не хотів вірити в це - країна продовжувала жити своїм життям і турботами. Але в суспільстві все-таки почалися хвилювання. Для підняття духу і, щоб зменшити психологічний тиск, президент України Володимир Зеленський встановив нове свято, покликане нагадати, що саме в єднанні - наші сила та міць. "Нам кажуть, що 16 лютого стане днем нападу. Ми зробимо його Днем єднання", - сказав тоді президент. Так з'явився День єднання 16 лютого.
Сьогодні у Луцькому навчально-реабілітаційному центрі для учнів 7-10 класів був проведений цікавий та змістовний захід, присвячений даній тематиці. Діти пригадали багато цікавих фактів про Україну, переглянули пізнавальне відео, брали активну участь у вікторині, створили листівку до цієї дати.
Вітаємо громадян наймужнішої країни світу! Бажаємо сил та відваги військовим, які саможертовно захищають українську незалежність, доброї вдачі та Божої допомоги медикам, волонтерам, рятувальникам та усім, хто ціною власного життя та здоров’я стоїть на сторожі спокою та миру.
Сьогодні українці єдині, як ніколи! Наша рідна земля – це Україна! Любімо, шануймо, бережімо її, та будьмо гідними її доньками та синами.
З Днем єднання! Разом - до перемоги!






8 лютого у школі на базі шкільного історичного музею для учнів 5-6 класів був проведений урок на тему: « Нам є за що любити Україну». Учні мали змогу отримати більше інформації про Україну.

     Україна... Моя рідна країна, земля наших батьків, на якій нам судилося народитися і жити, яка стала для всіх нас Батьківщиною. Велична і трагічна історія нашої країни.

    Наші землі бачили багато, вони все пам’ятають. Тому  ми повинні зрозуміти та зберегти нашу історію, зробити все, щоб болючі уроки історії були засвоєні та більше не повторювалися.

    Ми народилася на українській землі, живемо в Україні і сподіваємось, що будемо жити тут все своє життя. Тут живуть люди, яких ми любимо. Тут моя родина, мої друзі. Україна – моя Батьківщина. І я її люблю, погану або гарну, злиденну або багату. Нехай не все  гаразд  в нашій  країні  , але вона в мене єдина, іншої такої країни немає. І не буде.

    Україна - це чарівна природа, це неповторна культура, це все те,  що навколо нас, Україна - це та земля, де я народився.









День пам'яті Героїв Крут
   
    Україна віками боролася за право на існування, за право на життя ... Сотні разів виборювала своє "Я"...Уявіть, якою могутньою і сильною нацією ми були б у світі, якби за всі часи існування українців лишилися живими всі, хто пролив свою кров за Україну....
    Щороку 29 січня потяг історії повертає нас, сучасних українців і українок, до маленької залізничної станції Крути. У 1918 році цього дня тут відбувся бій, який став героїчною сторінкою історії нашого народу. 
    З учнями 9-10 класів Луцького НРЦ реконструювали в деталях події під Крутами, а саме де відбувався бій, які історичні передумови послугували цьому, хто очолював українських захисників, які військові формування брали участь і в якій кількості, яку зброю застосовували для захисту, які були втрати в ході  бою. 
    Деякі українські патріоти називають Крути боєм, що триває й досі. Нащадки крутян незламно стоять на захисті Батьківщини - проти того ж ворога. Переможемо. Слава Україні!




Захід до Дня Соборності України

 25 січня у музеї школи вчителями історії було проведено захід «Чи на світі є країна ще миліша за наш край», приурочений Дню Соборності України. 
    Під час виховної години учні поглиблювали знання про Україну; розвивали пізнавальну активність до своєї держави; формували усвідомлення себе як частки суспільства; виховували любов до рідного краю, гордість за свою країну, шанобливе ставлення до неї.


















День пам'яті жертв Голодомору


    Голодомор — це геноцид української нації, вчинений в 1932–1933 роках. Він був скоєний керівництвом Радянського Союзу, щоб упокорити українців, остаточно ліквідувати український спротив режиму та спроби побудови самостійної, незалежної від Москви Української Держави. У 2006 році Законом України «Про Голодомор 1932–1933 років в Україні» Голодомор визнано геноцидом українського народу. У 2010 році постановою Апеляційного суду міста Києва доведено геноцидний характер Голодомору, намір Сталіна, Молотова, Кагановича, Постишева, Чубаря, Хатаєвича, Косіора знищити частину української нації. Під час вчинення особливо тяжкого злочину геноциду в 1932–1933 рр. комуністичний тоталітарний режим знищив мільйони.

    Все це відбувалося за наявності великих запасів зерна у централізованих державних резервних фондах та масштабного продовольчого експорту. Дії тоталітарного режиму підтверджують намір знищити частину української нації у визначених часових межах.

     Під час вчинення особливо тяжкого злочину геноциду в 1932–1933 рр. комуністичний тоталітарний режим знищив мільйони українців.

    Певні історичні обставини ускладнюють підрахунки, а ще більше — встановлення імен убитих. Комуністичний тоталітарний режим зробив все можливе, щоб приховати наслідки свого злочину. На місцях було заборонено фіксувати реальну кількість смертей. Сьогодні виявлено таємні списки деяких сільрад із переліком померлих в 1932–1933 роках. Ці списки вдвічі перевищують офіційні дані. Цілком зрозуміло, що такі випадки були непоодинокими. Існувала заборона записувати причину смерті як «голод», тому в актах про смерть вказували «від тифу», «виснаження», «від старості». В 1934 році всі книги РАЦСів про реєстрацію смертей були передані до спеціального відділу ГПУ. Українці вимирали сім’ями, селами, і не завжди померлих обліковували. Рівень незареєстрованої смертності невідомий, але цілком очевидно, що померли мільйони.

    Радянський Союз переконав міжнародну громадськість «не побачити» масового вбивства українців за допомогою пропаганди та підкупів окремих журналістів. Однак були публіцисти, які писали правду. Збереглися звіти послів, дипломатів. Режим ужив заходів, щоб стерти пам’ять про вбивство мільйонів українців, але пам’ять народу є незнищенною, і з становленням незалежності України заборону говорити про Голодомор було зірвано.

    У стінах Луцького НРЦ (Департамент освіти Луцької міської ради ) теж згадали про ті страшні події. Вчителі історії Огородник І.І. та Нинюк К. М. провели щемливий захід "Голодні янголи" для учнів 5-8 класів. А  учні 8-9 класів взяли участь в  акції "Свічка пам'яті".




День Гідності і Свободи

 День Гідності та Свободи — знакове державне свято, встановлене на честь початку двох революцій: 2004-го та 2013 років. Цей день — символ творення новітньої історії держави, пам’ятна дата, що вшановує мужність та патріотизм українців, які відстояли свої споконвічні цінності: свободу, демократію та європейськість. 

Гідність і свобода — це портрет сучасного українця. Кожного — військового, рятівника, поліцейського, волонтера й лікаря, енергетика й залізничника… Це незмінна характеристика нас усіх як народу. Нашої сили й волі, нашої наснаги до боротьби, нашої сміливості й уміння усілякими засобами протистояти ординській навалі.

Гідність і свобода, воля і незалежність, права людини — це цінності, що визначають фундамент української нації та крізь століття вели покоління наших предків до мети: соборної незалежної держави. Це цінності, що плекали мрію, будували шлях до її втілення й нині дають силу та мужність захищати рідну землю від ворога.

Сьогодні рівно 10 років від початку Євромайдану, що переріс у Революцію Гідності. За рекомендацією Українського інституту національної пам’яті цьогоріч відзначаємо День Гідності та Свободи під гаслом «ЗАРЯДЖЕНІ ГІДНІСТЮ І ЖАГОЮ СВОБОДИ».

З нагоди відзначення державного свята Дня Гідності і Свободи  в Луцькому НРЦ пройшли різноманітні виховні заходи: бесіди, години спілкування, а також учні середніх класів мали змогу ознайомитись з експонатами у шкільному військово-історичному музеї, які мають безпосереднє відношення до подій того часу.



Виховні заходи

Виховний захід з нагоди річниці визволення Луцька

від німецьких загарбників





Виховний захід до Дня пам’яті та примирення






Виховний захід «Слава незламним захисникам!»








Загальношкільний захід в рамках тижня історії





Виховний захід «Непереможні козаки, вам лине слава крізь віки!»







Волинський краєзнавець Сергій Ричко,

 заступник директора з НВР Луцького НРЦ Ірина Огородник

                                                

Сергій Ричко з учнями НРЦ

                                     

Волинський краєзнавець Андрій завгородній та  

   студент-історик Владислав Федорчук


Ольга Жирнова з сином Олександром та волонтерка 

з Волинського драмтеатру Віра Гуляницька 

                         

Дослідник козацтва Богдан Кравчук з матір’ю

              

Голова піклувальної ради НРЦ Ольга Бурлакова з учнями школи


Учні НРЦ з новими експонатами

          
    

Нові експонати музею














                                        
                                        


Монети 10 гривень спеціальних випусків

2018-2022р.р. 

                                     

Учні НРЦ на екскурсії в музеї












































Немає коментарів:

Дописати коментар