Сторінки

Зверніть увагу!!! Модель виховного процесу.












У період воєнного стану управління Державної служби якості освіти у Волинській області продовжує розглядати звернення громадян, батьків, педагогів, консультувати керівників закладів освіти й представників органів управління освітою місцевих органів влади та органів місцевого самоврядування з питань забезпечення доступної та якісної освіти, спільно долати виклики, перед якими стоїть наша країна в час війни.







Ювенальна поліція України повідомляє!!!
В мережі останнім часом більше стає згадок про прихильників молодіжних субкультур та поширення їх серед підлітків

Іноді підліток не може самостійно реалізувати свої бажання. Він знаходить своє місце у молодіжному угрупуванні для свого самоствердження та своєї самореалізації. Задля цього підлітки об'єднуються у неформальні групи.

Деякі батьки навіть можуть не підозрювати, що її дитина належить до певної субкультури та може мати девіантну поведінку. Що ж робити батькам, у цій ситуації  - читайте детально у дописі.

🔗 Спокійно, відкрито і прямо спілкуйтеся з дитиною. Надайте їй можливість говорити,
коли вона буде до цього готова. Не підганяйте її.
🔗 Якщо дитина розповідає куди вона ходить та як проводить свій час. Проявіть якомога повнішу обізнаність в обговорюваній темі; виявляйте терпіння, наполегливість, доброзичливість для уникнення емоційного дискомфорту, недовіри чи агресії з боку підлітка
🔗 Опановуйте Інтернет-технології, майте власний акаунт і станьте другом своїй дитині
в соціальних мережах;
🔗 Щотижня аналізуйте вміст сторінок дитини, уважно читайте її публікації, вивчайте групи, до яких вона приєдналася;
🔗 «Познайомтеся» з її віртуальними друзями, звертайте увагу на фото й відео, що викликають інтерес дитини, зокрема ті, що збережені, поширені або вподобані;
🔗 Покажіть дитині, що вона вам небайдужа, що ви піклуєтеся про неї та запропонуйте спільно провести час.
🔗 Зосередьтеся на тому, щоб показати дитині її переваги, знайдіть у неї сильні сторони,
допоможіть їй побачити себе унікальною особистістю.
🔗 Після встановлення контакту та виявлення підлітком довіри до вас, слід пояснити згубність і безперспективність деструктивної поведінки, підкріплюючи це фактами, які добре відомі підліткові; допомогти підлітку зрозуміти ступінь ризику від деструктивної поведінки і невідворотної відповідальності за скоєне (зокрема у випадку вчинення
булінгу або іншого правопорушення).

❗️ ПАМ’ЯТАЙТЕ, що в зону ризику проявів деструктивної поведінки потрапляють підлітки, яким бракує батьківської уваги і підтримки, а також ті, чиє перебування в мережі Інтернет не контролюється.














Порядок
використання мобільних телефонів (гаджетів)
учнями під час навчально-виховного процесу
 в Луцькому НРЦ

1.                 Під час уроків, виховних годин чи позакласних заходів, а також під час перебування в шкільній бібліотеці необхідно вимикати або переводити телефон у режим «без звуку»;
2.                 Під час проведення уроків чи інших заходів мобільний телефон (гаджет) не повинен знаходитись на робочому місці учня;
3.                 Якщо ця заборона буде порушена, то вчитель має право вилучити телефон (гаджет) і повернути його батькам учня;
4.                 Зв’язуватись по телефону за потребою можна лише під час перерви;
5.                 Не залишати без догляду мобільний телефон (гаджет);
6.                 Заборонено фотографувати мобільним телефоном (гаджетом), робити звукові записи або ж знімати ним відео під час уроків, виховних заходів, перерв, прогулянок;
7.                 Не використовувати чужі мобільні телефони (гаджети) у власних цілях та повідомляти їх мобільні номери третім особам без дозволу;
8.                 Відповідальності за збереження мобільних телефонів (гаджетів) адміністрація не несе;
9.                 У випадку крадіжок мобільних телефонів (гаджетів) дирекція та вчителі не вживають жодних заходів щодо їх пошуку. 












Національна «гаряча» лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації, що діє на базі громадської організації «Ла Страда - Україна», з 25 листопада 2017 року переходить на новий загальноєвропейський номер 116123


ПАМ’ЯТКА ПІДЛІТКАМ



1. Не носити коштовних прикрас, мобільний телефон. Не одягати одяг, що провокує.

2. Не розмовляти з незнайомими людьми. За жодних обставин не відчиняти двері незнайомим.

3. Не носити із собою великої суми грошей.

4. Не приймати подарунків від незнайомих людей.

5. Не входити до ліфту або інших темних приміщень з незнайомою людиною.

6. Не гуляти поблизу пустирів, нежилих приміщень, будівельних майданчиків тощо.

7. За жодних обставин не сідати в автомобіль до незнайомих людей.

8. Не перебувати одному на вулиці в темну пору доби.

Сектор ювенальної превенції
Головного управління Національної поліції
у Волинській області


ПАМ'ЯТАЙ!
  Підходячи до будинку, звертати увагу (озирнутися), не йде хто-небудь слідом і якщо йде - не підходити до під'їзду. Прогулятися на вулиці 15-20 хвилин, і якщо незнайомий чоловік продовжує йти слідом, розповісти про нього дорослому, який йде назустріч.

• Ніколи не входити в під'їзд з незнайомим чоловіком.

• Входячи в під'їзд обов'язково відразу закривати за собою двері (якщо на дверях кодовий замок).

• Якщо незнайомий чоловік вже знаходиться в під'їзді (біля ліфта, на сходах), вийти на вулицю і дочекатися, доки в під'їзд зайде хтось із знайомих дорослих.

• Ніколи не вступати в розмови з незнайомими людьми, тим більше не говорити їм, хто перебуває вдома (навіть якщо незнайомець називається другом або товаришем по службі батьків, кур'єром, листоношею, сусідом і т.д.). Можна сказати, що тебе йде зустрічати тато.

• Не відкривати двері в квартиру, якщо вдома немає дорослих (незнайомець може попросити води, зателефонувати по телефону, написати записку батькам, передати документи).

• Якщо незнайомий чоловік опиняється в під'їзді (або у твоєї квартири) і не вдається вибігти на вулицю. Треба телефонувати у всі квартири, що знаходяться поруч і розповісти про нього тому, хто відкриє двері. Краще телефонувати відразу в кілька квартир. Навіть якщо ніхто не відкриє - це відлякає злочинця.

• Про всіх невідомих підозрілих людей обов'язково розповісти батькам та вчителям в школі!
Сектор ювенальної превенції
Головного управління Національної поліції
у Волинській області

Пам’ятка

для батьків на час літніх канікул

Літні канікули – пора відпочинку та розваг. Саме тому необхідно пам’ятати про необхідність дотримання елементарних правил поводження в побуті, у громадських місцях, на вулицях тощо. З метою попередження нещасних випадків з дітьми, травматизму просимо Вас дотримуватися таких правил безпеки:
·   не залишайте дітей без нагляду, нагадуйте дітям про контактні телефони батьків, поліції та швидкої допомоги. Підтримуйте постійний зв’язок з дитиною. Ви повинні знати, де і з ким знаходиться ваша дитина; 
·   слідкуйте, щоб діти обережно поводилися з вогнем;
·   нагадуйте дітям, що необхідно дотримуватися правил дорожнього руху;
·   не дозволяйте, щоб діти ходили на водоймища без супроводу дорослих;
·   нагадуйте дітям правила поводження з побутовим газом під час користування газовими плитами;
·   пам’ятайте про правила поводження з дикими та бездоглядними свійськими тваринами.
Будьте вкрай обережні, бережіть своє життя та життя своїх близьких! Дотримуйтеся правил безпеки життєдіяльності, привчайте до цього дітей! 
Пам’ятайте: Ваше життя та життя дітей – у Ваших руках, намагайтеся зробити все, щоб зберегти його.
Відпочинок запам’ятається надовго, якщо воно пройде без проблем.
А подбати про це повинні Ви самі.
У разі необхідності телефонуйте: 

При пожежі – «101»

До поліції - «10

Швидка допомога - «10

Служба газу – «10




 Сектор ювенальної превенції
Головного управління Національної поліції

у Волинській області



УВАГА!!!

Про виявлення фактів реєстрації неповнолітніх у небезпечних інтернет-іграх, відвідування ними підозрілих інтернет-сайтів та отримання кваліфікаційної допомоги звертатись на сайт Департаменту кіберполіції Національної поліції України cybercrime.gov.ua
на якому наявний зворотній зв"язок





Збережемо наших дітей!

Серед гострих соціальних проблем, яких нам, на жаль, сьогодні не бракує, одна з найболючіших – проблема наркоманії. У двадцять першому сторіччі хворобливий потяг до смертельного зілля набув широкого розмаху. Про наркоманію нині говорять  у всьому світі. Крім того, нині серед молоді мають місце поширення лікарські засоби, канабіс, бупреморфін, амфетамін, спайс, екстазі, опіум та їх прикурсори.
Звертаємося до батьків, дітей та інших небайдужих громадян, до здорової молоді і здорової нації: коли людина вперше бере у руки шприц чи пакунок з отрутою, не замислюючись над тим, що з першою дозою буде наступна, а потім – прірва і про це якомога ширше потрібно розповідати та постійно наголошувати про най фатальніші наслідки вживання з конкретними прикладами, які нажаль, на сьогоднішній день переповнюють мережу інтернет.
У зв’язку з цим, працівниками ювенальної превенції Головного управління Національної поліції у Волинській області постійно здійснюються профілактичні заходи, спрямовані на забезпечення соціального та правового захисту дітей щодо попередження вживання та можливого розповсюдження, чи сприяння цьому, наркотичних засобів.

Закликаємо всіх небайдужих батьків здійснювати максимум заходів для убезпечення дітей від наркотичної залежності, а саме:

-         Посилити контроль над дозвіллям дитини, а особливо у позаурочний час;

-         Дізнатись максимум інформації щодо кола спілкування дитини та вікової категорії друзів чи знайомих;

-         Перевіряти особисті речі дітей на предмет виявлення заборонених в обігу речовин;

-         Перевіряти та контролювати переписку та фото дітей у сторінках соціальних мереж;

-         Вживати інших заходів для попередження та присічення  вживання наркотичних та психотропних речовин дітьми на початкових стадіях.

    


  Давайте разом збережемо здоровя дітей та наше майбутнє!!!

Сектор ювенальної превенції ГУ Національної поліції
у Волинській області

Пам’ятка

для батьків на час літніх канікул

Весняні канікули – пора відпочинку та розваг. Саме тому необхідно пам’ятати про необхідність дотримання елементарних правил поводження в побуті, у громадських місцях, на вулицях тощо. З метою попередження нещасних випадків з дітьми, травматизму просимо Вас дотримуватися таких правил безпеки:
·   не залишайте дітей без нагляду, нагадуйте дітям про контактні телефони батьків, поліції та швидкої допомоги. Підтримуйте постійний зв’язок з дитиною. Ви повинні знати, де і з ким знаходиться ваша дитина; 
·   слідкуйте, щоб діти обережно поводилися з вогнем;
·   нагадуйте дітям, що необхідно дотримуватися правил дорожнього руху;
·   не дозволяйте, щоб діти ходили на водоймища без супроводу дорослих;
·   нагадуйте дітям правила поводження з побутовим газом під час користування газовими плитами;
·   пам’ятайте про правила поводження з дикими та бездоглядними свійськими тваринами.
Будьте вкрай обережні, бережіть своє життя та життя своїх близьких! Дотримуйтеся правил безпеки життєдіяльності, привчайте до цього дітей! 
Пам’ятайте: Ваше життя та життя дітей – у Ваших руках, намагайтеся зробити все, щоб зберегти його.
Відпочинок запам’ятається надовго, якщо воно пройде без проблем.
А подбати про це повинні Ви самі.
У разі необхідності телефонуйте: 

При пожежі – «101»

До поліції - «10

Швидка допомога - «10

Служба газу – «10




 Сектор ювенальної превенції
Головного управління Національної поліції

у Волинській області

ПАМ'ЯТАЙ!
  Підходячи до будинку, звертати увагу (озирнутися), не йде хто-небудь слідом і якщо йде - не підходити до під'їзду. Прогулятися на вулиці 15-20 хвилин, і якщо незнайомий чоловік продовжує йти слідом, розповісти про нього дорослому, який йде назустріч.

• Ніколи не входити в під'їзд з незнайомим чоловіком.

• Входячи в під'їзд обов'язково відразу закривати за собою двері (якщо на дверях кодовий замок).

• Якщо незнайомий чоловік вже знаходиться в під'їзді (біля ліфта, на сходах), вийти на вулицю і дочекатися, доки в під'їзд зайде хтось із знайомих дорослих.

• Ніколи не вступати в розмови з незнайомими людьми, тим більше не говорити їм, хто перебуває вдома (навіть якщо незнайомець називається другом або товаришем по службі батьків, кур'єром, листоношею, сусідом і т.д.). Можна сказати, що тебе йде зустрічати тато.

• Не відкривати двері в квартиру, якщо вдома немає дорослих (незнайомець може попросити води, зателефонувати по телефону, написати записку батькам, передати документи).

• Якщо незнайомий чоловік опиняється в під'їзді (або у твоєї квартири) і не вдається вибігти на вулицю. Треба телефонувати у всі квартири, що знаходяться поруч і розповісти про нього тому, хто відкриє двері. Краще телефонувати відразу в кілька квартир. Навіть якщо ніхто не відкриє - це відлякає злочинця.

• Про всіх невідомих підозрілих людей обов'язково розповісти батькам та вчителям в школі!


Сектор ювенальної превенції
Головного управління Національної поліції
у Волинській області
ПАМ’ЯТКА ПІДЛІТКАМ

1. Не носити коштовних прикрас, мобільний телефон. Не одягати одяг, що провокує.

2. Не розмовляти з незнайомими людьми. За жодних обставин не відчиняти двері незнайомим.

3. Не носити із собою великої суми грошей.

4. Не приймати подарунків від незнайомих людей.

5. Не входити до ліфту або інших темних приміщень з незнайомою людиною.

6. Не гуляти поблизу пустирів, нежилих приміщень, будівельних майданчиків тощо.

7. За жодних обставин не сідати в автомобіль до незнайомих людей.

8. Не перебувати одному на вулиці в темну пору доби.

Сектор ювенальної превенції
Головного управління Національної поліції
у Волинській області




Шановні водії!

У період весняного відпочинку, більшість дітей проводить час на дитячих майданчиках, вулицях населених пунктів та місцях масового скупчення людей. Сідаючи за кермо, ви покладаєте на себе відповідальність за життя людей.
Сектор ювенальної превенції Управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції у Волинській області звертається до водіїв транспортних засобів з проханням бути уважними та обережними під час керування автомобілем, не забувати, що на вулицях діти. Будьте особливо обережні, коли помітили поряд з проїжджою частиною дітей! Зменшіть швидкість руху, адже маленькі пішоходи – непередбачувані учасники дорожнього руху!
Дотримуйтесь правил дорожнього руху, не перевищуйте швидкість, адже за цим стоїть чиєсь життя. 
Давайте разом піклуватися про наших дітей!

Безпека руху - це життя!

  З повагою,
Управління превентивної діяльності
Головного управління Національної поліції
у Волинській області
   

ДОРОГІ ДІТИ !!!

Сектор ювенальної превенції Головного управління Національної поліції у Волинській області звертається до вас!
 Щоб ваші прогулянки були радісними і безпечними, необхідно дотримуватись Правил дорожнього руху кожного разу, коли ви виходите з дому.
Пам'ятайте! Ваші дії мають бути зрозумілими для інших учасників дорожнього руху, а також треба бути уважними кожного разу, коли ви підходите до проїжджої частини.

Коли ти пішохід:
1. Дорогу необхідно переходити пішохідними переходом.
2. Якщо немає тротуару, треба рухатися узбіччям дороги назустріч транспорту.
3. Не переходити дорогу, якщо їде машина із звуковим сигналом і ввімкненим світлом.
4. Дорогу переходити на зелене світло. Не підходити близько до краю дороги.
5. Якщо немає переходу, то дорогу можна перейти в тому випадку, коли зліва і справа не наближаються машини.
6. На багатосмуговій дорозі є острівець безпеки, де треба зачекати, щоб проїхали машини і тоді переходити далі.
7. Якщо вийшов з автобуса, не обходь його спереду, бо водій іншої машини не побачить тебе.
8. Якщо на перехресті працюють світлофор і регулювальник, то виконуються сигнали регулювальника, а вони головні.

Коли ти пасажир:
1. При посадці треба почекати, доки транспорт зупиниться,
2. Коли чекаємо транспорт, не слід штовхатись, можна попасти під колеса.
3. Не створювати тісняви при посадці.
4. Виходити з автобуса треба тільки на зупинці і зачекати, щоб він від’їхав.
5. В автобусі, трамваї, тролейбусі найкраще перебувати в середині салону.
6. В салоні автобуса треба вибрати собі місце, щоб не заважати іншим.
7. В салоні не слід голосно кричати, співати, сміятися, штовхати інших чи якимось іншим чином відволікати водія.


Безпека руху - це життя!

  
З повагою,
Управління превентивної діяльності
Головного управління Національної поліції
у Волинській області

ПАМ’ЯТКА БЕЗПЕЧНОГО ПОБУТУ ДЛЯ БАТЬКІВ
Дитина народжується та живе в родині. Батьки завжди являються для неї зразком. Саме досвід батьків переймає дитина, тому насамперед, батькам дуже важливо знати та дотримуватися елементарних правил безпеки в житті та побуті. Коли дитина бачить, що батьки завжди вимикають все газове та електричне обладнання, виходячи з приміщення, своєчасно ремонтують пошкоджені розетки, вимикачі та інші електроприлади, слідкують за тим, щоб балкони та сходові клітини в під’їзді не були захаращені, паркують свій автомобіль таким чином, щоб він не стояв на пожежному гідранті та не перешкоджав проїзду іншим автомобілям, у тому числі й спеціальному транспорту служб швидкого реагування, у неї формуються корисні звички та позитивний світогляд. Таким чином, батьки, які завжди готові допомогти ближньому, дбають про власну безпеку та безпеку оточуючих, можуть бути впевненими, що їхня дитина вчинятиме так само, а відповідно забезпечить власну безпеку і собі, і своїм дітям в майбутньому. Ваша звичка позитивно, по-доброму реагувати на оточуючий світ, дотримуватися правил безпеки життя, як наслідок, буде чудовим прикладом також і для інших людей.
Шановні батьки!
 Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками. Виділіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми. Пам’ятайте, ці хвилини вимірюються ціною життя. А щоб неждана мить не стала початком великої біди – потрібно давати дітям чіткі знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації. Пам’ятайте, що життя ваших дітей залежить лише від вас самих!

Ваші діти повинні дотримуватись правил безпеки життєдіяльності і пам’ятати:
v про правила дорожнього руху;
v про правила пожежної безпеки;
v про безпечне поводження з піротехнічними виробами;
v про безпечне поводження з електропобутовими і газовими приладами;
v про безпечне поводження біля відкритих водойм і на воді;
v про шкідливість алкоголю, паління та вживання наркотичних і психотропних речовин;
v про шкідливість тривалого перебування на сонці;
v про безпеку перебування в місцях можливих обвалів (яри, кар’єри, глинища);
v про небезпеку укусів диких та свійських тварин;
v про правила поведінки в громадських місцях;
v про обережність на залізниці;
v про необхідність слухатися батьків, учителів, вихователів і виконувати їхні розпорядження;
v про дотримування правил безпечної поведінки під час грози;
v про правила безпеки  під час проведення екскурсій, походів, культпоходів.
Дітям категорично забороняється:
v розпалювати вогнища біля будівель в населених пунктах, у лісах і лісосмугах (особливо хвойних), поблизу полів хлібних злаків;
v бавитися сірниками;
v вживати в їжу гриби і невідомі ягоди;
v  брати в руки отрутохімікати;
v гратися гострими і небезпечними предметами;
v проводити дитячі ігри і розваги поблизу повітряних ліній електропередач;
v користуватися вогнепальною зброєю (самопалами);
v бавитися на об'єктах будівництва, дахах багатоповерхівок;
v наближатися ближче, ніж на 8 м до обірваного  електричного дроту;
v переходити проїжджу частину, не впевнившись в повній безпеці;
v кататися на велосипедах ( скутерах) на проїжджій частині;
v йти на контакт з незнайомцями;
v бавитися з тваринами( собаками, котами тощо), навіть свійськими;
v самостійно, без нагляду дорослих, користуватися електричними та газовими приладами;
v знаходитись біля водойм і на воді без нагляду дорослих.

Не залишайте дітей без нагляду!






ПАМ'ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ, ЩОДО
ПОПЕРЕДЖЕННЯ ПОЖЕЖІ ВІД ПУСТОЩІВ ТА НЕОБЕРЕЖНОГО ПОВОДЖЕННЯ З ВОГНЕМ

Щоб не допустити пожежі необхідно виконувати наступні правила пожежної безпеки:
v зберігати сірники в місцях, недоступних дітям;
v не дозволяти дітям розводити багаття;
  не дозволяти самостійно вмикати електронагрівальні прилади;
v не дозволяти користуватися газовими приладами;
v не допускати перегляд телепередач, користування комп'ютером за відсутності дорослих;
v не залишати малолітніх дітей без нагляду;
v не вмикати електроприлади з пошкодженим дротом чи струмоприймачем;
v не нагрівати лаки та фарби на відкритому вогні;
v не заставляти шляхи евакуації (лоджії, балкони, коридори);
v не зберігати на балконах легкозаймисті речовини (бензин, мастила, ацетон);
v    не сушити речі над газовою плитою;
v не користуватися саморобними ялинковими гірляндами;
v не влаштовувати піротехнічні заходи з балкону та поряд з будівлею;
v не палити.

 Шановні батьки! Ставтеся негативно до дитячих ігор з вогнем! Роз'яснюйте, що їхні пустощі з вогнем можуть спричинити пожежу, загибель у вогні майна, та людей! Своїм прикладом навчайте дітей суворому виконанню протипожежних вимог. Пам'ятайте, що приклад старших є для дітей кращим методом виховання.

При виникненні пожежі негайно викликайте пожежну охорону за телефоном «101».




Немає коментарів:

Дописати коментар