Сторінки

20241223

Різдвяно-новорічне свято

 Зимові свята - час, коли серця наповнюються теплом і радістю. В цей час ми згадуємо про те, як важливо мати близьких поруч, як приємно дарувати щастя та радість один одному.


Різдво та Новий рік-це свята, які найбільше люблять діти. Напередодні зимових канікул в Луцькому НРЦ відбулося Різдвяно-новорічне свято. Святковий настрій створили учасники концерту, які підготували захоплюючі номери.

Приємним сюрпризом стали солодкі подарунки, які діти отримали від Луцької міської ради.
Щиро вітаємо всіх з прийдешніми святами! Бажаємо миру і спокою в кожному домі, добра, взаєморозуміння, достатку, любові, щастя, успіхів у всіх починаннях, більше радості, міцного здоров'я. Нехай виправдаються всі очікування і здійсниться наша заповітна мрія!



20241216

Тиждень педагогічної майстерності вихователів ГПД 5-10 класів

     З метою підвищення рівня професійних умінь, формування стійкої мотивації до постійного самовдосконалення, розвитку ініціативи і творчого пошуку, а також обміну досвідом протягом 9-13 грудня у Луцькому НРЦ проходив тиждень педагогічної майстерності вихователів ГПД 5-10 класів. 
    Завданням тижня було створення умов для оптимального розвитку творчих здібностей учнів, сприяння розвитку педагогічної творчості та розвиток професійної майстерності і компетентності вихователів груп подовженого дня. Робота була спланована так, щоб заходи охоплювали різні сфери діяльності освітнього процесу, були цікавими, корисними, сприяли розвитку пізнавальної активності школярів, формуванню в них допитливості, бажання пізнавати нове, створювали позитивний настрій, розвивали вміння керувати своїми емоціями, дарувати людям радість спілкування.
    9 грудня на занятті за інтересами "Дві сестрички-рукавички" учні 5-Г класу (вихователь Пус Н.М.) декорували новорічні прикраси, розвивали уяву та увагу за допомогою дидактичних ігор "Незвичайні рукавички", "Рукавички-рахівнички"; фантазували, танцювали, смакували і веселилися. Гарний настрій усіх присутніх та святкове оформлення класу зробили атмосферу заходу дружньою і казковою.




    Для учнів 6-Г, 8-А і 8-Г класів вихователі ГПД Корчук І.В. і Тарківський М.В. 11 грудня провели пізнавальну годину спілкування "Світ захоплень. Цікаво про фотографію". Школярі ознайомилися з історією розвитку фотографії від минулого до сьогодення; дізналися багато цікавих фактів про історію фотоапарата, про те, як фотографували в давнину і коли виникло перше селфі; вчилися правильно фотографувати, виготовляли та оздоблювали фоторамки.



                                       

                                             



12 грудня учні 5-Г та 6-А класів (наставники-вихователі ГПД Фарина О.М. і Стельмащук Н. Л.) провели виховну годину "Книги читати - про все на світі знати". Організатори заходу поставили за мету розкрити перед дітьми чарівний світ книг; показати, як читання може допомогти їм у навчанні та розвитку; виховувати в дітях повагу до книги як джерела знань і мудрості; розвивати уяву, фантазію та творчі здібності дітей через читання, ознайомити учасників заходу із різноманітністю книг, жанрів і авторів; показати, як читання допомагає пізнавати світ і себе, а також виховувати бережливе ставлення до книг.  Виховну годину було побудовано в ігровій формі. Школярі охоче брали участь в дидактичних іграх, виконували вправи, відгадували завдання вікторини, повторювали правила користування книгою. А під час "Хвилинки творчості" виготовили закладинки для підручників.









13 грудня Холь О.А. і Помазан О.В. організували виховний захід для учнів 9- 10 класів «Його величність – ЧАЙ!» Вихователі ознайомили присутніх з історією виникнення цього напою, традиціями чаювання у різних країнах, цікавими фактами про чай та нюансами чайного етикету. Чудовим доповненням були цікаві вікторини, з яких діти дізналися про види чаю та його корисні властивості, про способи заварювання цього  тонізуючого напою, а також поради щодо його вживання.  Кожен міг дібрати напій собі за смаком.
Аромат цілющого напою манив, а розмова зігрівала серце кожного, хто брав участь в цьому заході.
Заряд позитивних емоцій від спілкування, гарний настрій, отримали всі учасники.






    Тиждень вихователів ГПД 5-10 класів закінчився, але продовжуватиметься праця педагогів, які пробуджують творчість і пізнання, підтримують інтерес та бажання вчитися.  








20241211

Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

 В Україні щорічно, з 25 листопада до 10 грудня, проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства».

Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. Луцький НРЦ теж долучився до участі в акції. В закладі були проведені тематичні години, зустрічі, заняття, тематичні виставки, тренінги, на яких діти дізнавались, як створити простір, вільний від насильства, де шукати допомоги у випадку булінгу, як вберегтися від СНІДу, як зберегти свої права, не порушуючи права інших, і чому важливо виконувати обов’язки.




20241209

День Святого Миколая

 Сьогодні в Луцькому НРЦ був дуже насичений день.Святий Миколай вранці завітав до нашого закладу, щоб привітати діток. Допомагали йому студенти фахового коледжу культури і мистецтв імені І.Стравінського. Після казкової і повчальної вистави всі дітки отримали солодкі подарунки. На цьому свято не закінчилось. Привітати наших учнів з святом прибули представники ГО "Мальтійська служба допомоги" і не самі, а з найкращими гостями - нашими Захисниками. Дякуємо щиро всім помічникам святого Миколая, які організували казкове свято для діток. Дякуємо нашим військовим, що знайшли можливість завітати до нас і щиро вітаємо з професійним святом - днем Збройних Сил України.

Хай сторицею повернеться Вам Добро, яке даруєте дітям.



Семінар-практикум вчителів образотворчого мистецтва

 5 грудня в Луцькому НРЦ відбувся семінар-практикум вчителів образотворчого мистецтва закладів загальної середньої освіти Луцької міської територіальної громади « Формування художньо-естетичних смаків учнів з ООП засобами образотворчого мистецтва».

З вітальним словом до учасників семінару виступила Оксана Євгеніївна Матвійчук -консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників. Ознайомила присутніх з особливостями роботи НРЦ, директор закладу – Леся Іванівна Волинець. Про роль мистецтва в розвитку дітей з ООП, розповіла заступник директора з виховної роботи Ходорчук Світлана Григорівна. Практичний психолог Ніна Степанівна Костючик – засобами арт- терапії ( образотворчого мистецтва) , запросила в цікаву та глибоку подорож пізнання себе, свого внутрішнього "Я", шукати гармонію з внутрішнім світом, створюючи своє позитивне "Я". Вчитель-дефектолог Ірина Василівна Янченко розповіла про застосування елементів кольоротерапії під час корекційних занять. Креативно і цікаво провели майстер-класи в « Мистецькій арт-вітальні» Людмила Анатоліївна Приступа, Наталія Василівна Прокопенко; в «Чарівній майстерні Зими» Савош Руслана Миколаївна та Волинець Василина Степанівна. Педагоги поділились з колегами секретами організації роботи з дітьми з ООП. Наостанок, з привітаннями до чемних і слухняних педагогів завітав святий Миколай.





20241206


Ви бачили? Ви чули? Зима прийшла до нас ! І білим снігом вкрила І ліс, і луг нараз! Вставайте, поспішайте! Навколо білий сніг! Сніжок м’який легесенький Вночі на землю ліг! 4 грудня в Луцькому НРЦ в рамках панорами педмайстерності вчителів педагогічного патронажу відбулося зимове свято для учнів 1-5 класів «Зима йде - свята веде». У святково прикрашеній актовій залі розгорнулося справжнє зимове дійство, схоже на казку. Під звуки казкових мелодій запрацювала «Зимова майстерня», де діти виготовляли святкові прикраси: ялинкові кульки, янголятка, гірлянди, якими вони потім прикрасили Різдвяну фотозону та ялинку. У залі панувала атмосфера новорічних свят, казки та сподівань на здійснення найзаповітніших мрій.




20241204

"Школа має талант"

 3 грудня в Луцькому НРЦ відбулось традиційне свято "Школа має талант". Учасники дійства порадували присутніх різноманітними інструментальними, хореографічними та театральними номерами.

А наші найменші учні отримали свій перший офіційний статус під час "Посвяти в першокласники". Свято пройшло насичено та цікаво.



20241129

Семінар вчителів зарубіжної літератури

 27 листопада 2024 року Луцький навчально-реабілітаційний центр гостинно приймав учасників семінару-практикуму вчителів зарубіжної літератури закладів загальної середньої освіти Луцької міської територіальної громади «Формування ключових компетентностей учнів з ООП на уроках зарубіжної літератури».

З вітальним словом до присутніх звернулася директорка Центру професійного розвитку педагогічних працівників Луцької міської ради Світлана Вікторівна Куляк. З візитівкою та особливостями роботи НРЦ познайомила учасників семінару керівник закладу Волинець Леся Іванівна. Заступник директора з навчально-виховної роботи Огородник Ірина Іванівна звернула увагу на формування ключових компетентностей учнів з особливими освітніми потребами. Інтерактивно та цікаво пройшла педагогічна майстерня під керівництвом учителів словесності Самсонової Тетяни Вікторівни, Янчук Тетяни Василівни та Ткачук Юлії Миколаївни. Педагоги ознайомили колег з інноваційними підходами та практичними вправами, які використовують у своїй роботі для формування компетентності учнів на уроках. «Почніть робити те, що потрібно. Потім робіть те, що можливо. І ви раптом виявите, що робите неможливе»,- сказав Святий Франциск Асізський.



20241125

Виховний захід до Дня пам'яті жертв Голодомору

 В Луцьку НРЦ відбувся виховний захід  до Дня пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років, на який були запрошені  учні 8 - 10 класів.

У четверту суботу листопада  ми згадуємо жахливу подію в історії України, коли мільйони людей загинули через штучно створений голод.
Боремося за Україну та підтримуємо воїнів!





Тиждень педагогічної майстерності вчителів природничо-математичного циклу

 З 18 по 22 листопада в Луцькому НРЦ проходив Тиждень педагогічної майстерності вчителів методичного об’єднання природничо-математичного циклу.

Цікавим і захоплюючим для учнів 6-Г, 7-А та 9-Г класів виявився виховний захід «Ми за здорове харчування», проведене вчителями  Мартинюк С.В., Демчук С.М. та Савош Р.М. Школярі дізналися багато цікавої інформації про здорове харчування, навчилися складати раціональне меню на день, ознайомилися з культурою приготування українського борщу – об’єктом нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.
Учні 6-Г класу відправились в  космічну подорож під керівництвом педагогів Тимофеєвої О.В. та Омельян О.О. Під час математично-інформаційного заходу «Космічна математика та штучний інтелект» учні ознайомилися зі штучним інтелектом, повторили назви геометричних фігур та склали з них космічний корабель.
Вчителями Булатовою Т.О. та Ткачук В.В. була проведена фізико-математична година  «Всі в гості до нас»  для  учнів  8-А, 9-А та 10-Б класів. З великою зацікавленістю учні проводили ряд дослідів, які пробуджували в дітей допитливість і бажання відповісти на питання: «Чому це відбувається?».
Практично-пізнавальне заняття «Подорож у дивовижний світ хімії та математики» проводили вчитель математики Ількевич І.Є. та вчитель хімії Кажан Л.М. Школярі дізналися багато нової інформації про речовини, які використовують у побуті: сіль, оцет, соду, вчилися застосовувати знання на практиці, самостійно готували розчини та отримали багато практичних знань.
Протягом Тижня вчителі стимулювали активну творчу роботу школярів, розвивали логічне мислення, кмітливість, уміння діяти в нестандартних ситуаціях, виховували цілеспрямованість та бажання дізнаватись нове.












20241122

Виховний захід до Дня Гідності та Свободи

 У Луцькому НРЦ був проведений виховний захід до Дня Гідності та Свободи, для учнів 5-10 класів. Це важливе свято для кожного українця, яке нагадує про велич нашої боротьби за свободу, незалежність і право жити гідно. Цей день присвячений пам’яті тих, хто стояв на передовій, захищаючи ідеали демократії, і тим, хто не шкодував свого життя заради майбутнього нашої країни.


Він об’єднує нас у спільній шані до героїв, які в найважчі часи обрали шлях честі, а не підкорення. День Гідності та Свободи — це про силу духу, любов до рідної землі та прагнення до світлого майбутнього.
Цей день нагадує нам про силу єдності, незламність духу та віру в демократичні цінності. Він є символом нашої боротьби за свободу та гідність, за право жити у вільній країні, де кожна людина має голос і право бути почутою.



















20241120

 1000 днів від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну.

1000 днів - невідомості, болю,страху і втрат. 💔Але також це 1000 днів відваги, єдності, спротиву, мужності і волі.💙💛
Вклоняємось тим, хто стояв і продовжує стояти за всіх нас.🙏









 15 листопада учні Луцького НРЦ відвідали виставу "Обережно, незнайомець" на запрошення Волинського академічного обласного театру ляльок.

Головні герої вистави: мишеня Горох, поросятко Борчик та конячка Камелія розказували, якою має бути безпечна поведінка дітей. А ще на сцені відбуватимуться дуже цікаві перетворення звичних речей на улюблені іграшки! 
Щиро дякуємо акторам і всім працівникам за чудову виставу!



День толерантності

 До Дня толерантності, який відзначається 16 листопада, в Луцькому НРЦ панував святковий і піднесений настрій у дітей, адже вони стали учасниками гри " Твоя територія толерантності", де розвивали комунікативні навички, вчилися не просто бути " такими, як всі", а поважати інших, висловлювати свою точку зору, виробили правила толерантної людини.



Тиждень безпеки дорожнього руху

 З 11.11 по 15.11.2024 року  в Луцькому НРЦ  був проведений Тиждень безпеки дорожнього руху.

Протягом Тижня діти ще раз повторювали правила поведінки в транспорті, на дорозі, грали в різноманітні ігри.
В рамках Тижня безпеки дорожнього руху 15 листопада був проведений єдиний національний урок" Безпечна дорога додому".



20241114

Всесвітній день ДОБРОТИ

 13 листопада - Всесвітній день ДОБРОТИ. Саме в цей день класоводи 1-4 класів Луцького НРЦ Приснюк О.І., Макаренкова Л.М., Козак В.В., Кліщук О.О., Цивінська Л.Л., Кисленко Л.А., Величко О.М. підготували для учнів інтегроване корекційно-розвивальне заняття на тему "Країна Доброти". Захід розпочався переглядом відеоматеріалів про добро, доброту та добрі вчинки. Після веселого привітання та психологічної вправи на позитивне налаштування до роботи учні вирушили у незвичайну подорож до Країни Доброти. Через бурхливу річку, складаючи прислів'я про доброту і будуючи місточок для переправи на інший берег, усі потрапили до чарівного будиночка, де жили казкові герої. За допомогою сигнальних карток-квіточок було визначено: добрий чи злий казковий герой. Далі діти поділилися власними добрими вчинками про те, як вони допомагають своїм батькам, бабусям і дідусям. І, звичайно, усі повторили Правила доброти, створюючи чарівне дерево, у якого замість листочків росли сердечка - символи доброти. Протягом усього свята учні створювали чарівну галявину настрою у Країні Доброти. Дійство було насичене цікавими, навчальними завданнями, вікторинами, конкурсами. Усе доповнили веселі руханки під музичний супровід. Особливо активною була команда вболівальників, до якої долучилися і наймолодші першокласники. По завершенню учням були подаровані сердечка з правилами доброти.

  
            Відкритий захід, який показала початкова ланка навчання, продемонстрував великий творчий потенціал вчителів. Це один з методів представлення професійної майстерності вчителя, а також можливість обміну досвідом педагогічної діяльності.





20241031

Психолого-педагогічний консиліум

 

30 жовтня 2024 року в закладі був проведений психолого-педагогічний консиліум  на тему «Від адаптації до успіху п’ятикласника в школі». До участі в консиліумі були залучені класоводи, класні керівники, вихователі та корекційні педагоги.

        Під час консиліуму, в теплій атмосфері доброзичливості, відбулось обговорення визначення напрямків спільних дій адміністрації школи, вчителів та психолога за для успішного проходження процесу адаптації п’ятикласників до нових умов навчання.

Засідання психолого-педагогічного консиліуму проводилось згідгно плану: 

      1.     Воркшоп « Давайте познайомимось» психолого-педагогічний портрет класу.

2.     Успіхи та труднощі в процесі адаптації .

3.  Особливості когнітивного та мовленнєвого розвитку.

4. Психологічні особливості розвитку особистості за результатами дослідження.

 
















За підсумками консиліуму вчителям було рекомендовано:  

 

1.    Вивчати (повторювати ) та враховувати вікові особливості дітей молодшого підліткового віку та рекомендації розвитку дитини( ІРЦ )

2. Продовжувати роботу щодо формування класних колективів

3. Враховувати рівні розвитку, потенційні можливості дітей, висновки ІРЦ, характерелогічні особливості дітей у процесі освітнього процесу, сприяти позитивній динаміці їх розвитку

4.  Корекція когнітивної сфери та мовленнєвого розвитку

5. Проводити корекційно-ровивальні групові та індивідуальні заняття з п’ятикласниками відносно їх потреб

6. Створювати ситуації успіху та підтримки для дітей, які мають високу тривожність ( внутрішньо переміщені, які опинилися в складних життєвих ситуаціях)

7. Розвивати інтереси та нахили дітей шляхом залучення до гурткової роботи та позакласних заходів