«Сучасний урок – це твір мистецтва, де педагог уміло використовує всі можливості для розвитку особистості учня». (М. Ебнер-Ешенбах)
Ефективність сучасного уроку значною мірою залежить від психологічних аспектів, які враховує вчитель.
24 березня на базі ВІППО відбулося розширене засідання педагогічної ради Луцького НРЦ (Департамент освіти Луцької міської ради), на якому розглядалося питання психологічних аспектів ефективності сучасного уроку в умовах НРЦ. До роботи педради були залучені викладачі інституту: Остапйовський О.І., кандидат психологічних наук, доцент кафедри педагогіки і психології ВІППО; Турчина Л.І., старший викладач кафедри педагогіки і психології ВІППО; Поліщук Н.А., завідувач відділу освітньої та інноваційної діяльності ВІППО, а також Коць М.О., кандидат психологічних наук, доцент кафедри педагогічної і вікової психології ВНУ ім. Лесі Українки.
На початку засідання до присутніх звернувся директор Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти кандидат історичних наук професор Олешко П.С. Він звернув увагу на проблеми та виклики, з якими зіткнулась освітянська спільнота в реаліях сьогодення, наголосив на необхідність пошуку їх вирішення та роль педагога у розбудові незалежної держави.
По завершенню теоретичної частини питання педагоги зосередили свою роботу у п’яти локаціях відповідно до методичних об’єднань. Під керівництвом фахівців для сформували рекомендацій щодо роботи педагогічного колективу НРЦ над ефективністю сучасного уроку, враховуючи його психологічні аспекти:
- Створення позитивної атмосфери (формування стресостійкості);
- Врахування індивідуальних особливостей;
- Розвиток пізнавальних процесів;
- Взаємодія та спілкування;
- Емоційний інтелект.
Засідання педагогічної ради пройшло цікаво, динамічно та ефективно для всіх учасників. Дякуємо керівництву та викладачам Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти за гостинність та сприяння у проведенні заходу. Сподіваємось на подальшу плідну співпрацю.