Сторінки

20250428

 26 квітня 1986 року — день, який назавжди змінив хід історії.

Вибух на Чорнобильській атомній електростанції став однією з найстрашніших техногенних катастроф людства.
Сьогодні ми згадуємо тих, хто ціною власного життя і здоров’я став на захист світу від невидимого ворога — радіації.
Ліквідатори аварії, пожежники, медики — справжні герої, чия мужність не має забуття.
Чорнобиль — це не лише трагедія, це нагадування про відповідальність людини перед природою і майбутніми поколіннями.
Вічна пам'ять загиблим. Шана тим, хто вижив.
Пам’ятаємо. Шануємо. Не забуваємо.



20250425

День цивільного захисту

     24 квітня в Луцькому НРЦ пройшов День цивільного захисту.

    Було заплановано та проведено багато різних заходів для усіх учасників освітнього процесу: перегляд відеоматеріалів про надзвичайні ситуації; виховні заходи з безпеки життєдіяльності, ЦЗ та домедичної допомоги: «Життя і здоров’я людини»; «Дорога в школу»; «Пожежна безпека», «Правила поведінки та дії в разі виникнення пожежі. Правила користування засобами пожежогасіння»; «Надзвичайні ситуації, дії під час їх виникнення»; відпрацювання дій у разі сигналу тривоги; «Уроки обережності»; практичні тренування, заняття та бесіди з питань НС та пожежної безпеки із залученням фахівців ДСНС та пожежної техніки; медичними працівниками школи проведене практичне заняття з надання домедичної допомоги; психологічною службою НРЦ - заняття з психологічної підтримки під час НС та воєнних дій; у бібліотеці НРЦ презентовано виставку відповідної літератури тощо.

    День пройшов дуже цікаво, активно та з користю для усіх учасників освітнього процесу навчально-реабілітаційного центру.
    Щиро дякуємо Луцьке районне управління ГУ ДСНС України у Волинській області за допомогу у проведенні Дня цивільного захисту.



20250423

🌍 День Землі

 🌍 День Землі — не просто дата, це нагадування:

Ми — частина великої екосистеми, і наші дії щодня впливають на майбутнє планети.

Сьогодні ми згадуємо:
— про красу природи,
— про крихкість довкілля,
— про необхідність діяти вже зараз.

Нехай кожен крок — сортування сміття, висадка дерева, економія води — стане жестом турботи. Земля — наш дім, і вона потребує нашої любові щодня.



20250422

 


Інформація для дітей та батьків щодо недопущення вербування дітей та залучення їх до диверсійної діяльності

ДІТЯМ:

Бути обережним в Інтернеті та соціальних мережах. Соцмережі — це дуже складні застосунки. Для повноцінної роботи вони запитують доступ майже до всієї особистої інформації. Тому встановлюючи будь-який додаток на телефон переконайтесь у його безпечності.

Бути обачними із пропозиціями, які пропонуються незнайомцямиНавіть якщо людина стверджує, що їй можна довіряти, краще бути обачним та утриматися від надмірно близького спілкування та у разі пропозицій сумнівного характеру, особливо заробити «великі кошти», одразу повідомляти про таке спілкування до поліції, зробивши скріншоти переписки і зафіксувати ідентифікуючий нікнейм того, хто пропонує заробіток.

Дітям необхідно повідомляти про будь-які пропозиції, підозрілі нові знайомства батькам, педагогам та поліції.

Поширювати інформацію тільки з офіційних ресурсів.

Якщо дитину намагаються залучити до протиправної діяльності:

Дати чітко зрозуміти, що ви не хочете співпрацювати (на всі запитання треба відповідати «Ні». У жодному разі нічого не обіцяти та не погоджуватися).

Уникайте контактів із підозрілими людьми:

Не погоджуйтеся на зустрічі з незнайомцями. Завжди повідомляйте дорослих про такі запрошення.

Повідомляйте про підозрілі ситуації:

Якщо отримуєте дивні пропозиції або помічаєте щось підозріле, негайно скажіть батькам чи вчителям.

Будьте обережними в соцмережах:

Не публікуйте інформацію, яка може зацікавити злочинців.

Використовуйте налаштування приватності для обмеження доступу до особистої інформації.

Навчайтеся розпізнавати маніпуляції:

Звертайте увагу на ознаки обману: пропозиції швидкого збагачення, прохання виконати прості завдання з подальшими вимогами.

 

БАТЬКАМ:

Звертати увагу, в яких месенджерах та соціальних мережах проводить час дитина, чи не з’явилися у дитини чималі кошти, можливо нові гаджети або речі.

Контролювати коло спілкування дитини, чи немає серед них тих, хто полюбляє заробити «легкі гроші», а якщо все ж таки у дитини є такі
«друзі»  – пояснити їм які можуть бути наслідки такого спілкування.

Роз’яснити дітям, що «Легких грошей» не буває, адже протиправний заробіток завжди несе за собою покарання, іноді навіть і позбавлення волі.

Підвищувати свідомість дитини. (Розкажіть дитині про поняття вербування та які ризики це несе не тільки для дитини але й для оточуючих. Поясніть, що навіть безневинна на перший погляд інформація, наприклад, про розташування техніки, блокпостів чи військових, може бути використана на шкоду країні. Розкажіть, що ті, хто намагається отримати таку інформацію, можуть діяти обманом, пропонувати гроші, подарунки чи інші винагороди. Навчіть дитину бути обережною з новими знайомствами в соцмережах, уникати спілкування з незнайомцями, які задають підозрілі питання. Зверніть увагу, що завжди можна сказати “ні” та звернутися до батьків чи вчителів, якщо щось викликає сумніви чи дискомфорт. Також наголосіть, що повідомлення дорослих про такі ситуації – це прояв відповідальності та турботи про безпеку сім’ї та громади).

Для залучення до злочинної діяльності спецслужби рф використовують  різноманітні прийоми і засоби: маніпулюють дітьми через шантаж, обіцянки матеріальних благ або тиск на емоції.

Підтримувати відкриту комунікацію з дитиною. (Відкрита комунікація допомагає вчасно виявити будь-які підозрілі або небезпечні ситуації).

Приймати участь у освітніх та психологічних заходах дитини (Беріть участь у заходах, які спрямовані на підвищення свідомості та психологічний захист від вербування).

Сприяння формуванню критичного мисленнярозвиток навичок прийняття відповідального рішення, оволодіння сучасними технологіями розв’язання складних ситуацій, аналізу конкретних ситуацій.

Підвищення правової свідомості та відповідальності шляхом інформування, ознайомлення із законодавством України, виховання у дітей патріотизму, формування ціннісних орієнтирів та утвердження національно-патріотичної свідомості, поваги до Конституції України та держави, почуття власної гідності, відповідальності перед законом за свої дії, розбір конкретних прикладів із застосуванням цих законів.

Проведення просвітницької роботи з дітьми щодо медіаграмотності та медіагігієни, зокрема заборона використання певних соціальних мереж також роз’яснення дітям та надання можливих навичок щодо розрізнення фейкової інформації від достовірної, пояснити, яка інформація є секретною і які наслідки її розголошення матиме як для країни, так і для дитини, її рідних.

Налагоджувати довірливі стосунки, спілкуватися з дітьми, цікавитися, як вони проводять свій вільний час, в яких соціальних мережах зареєстровані, щоб мати можливість коректно пояснити можливі небезпеки, які несе та чи інша мережа, месенджер щодо можливого ризику вербування, які можуть бути наслідки, познайомити із схемами вербування, щоб зіткнувшись із чимось схожим, дитина була готова реагувати відповідним чином (протистояти тиску, маніпуляції, повідомити батькам та звернутися до поліції).

Куди можна звернутися у разі надходження пропозицій дитини щодо залучення її до диверсійної діяльності

Інформацію про можливі факти протиправної діяльності негайно необхідно повідомити поліції за телефонним номером екстреної служби «102» або заповнити форму зворотного зв’язку на сайті кіберполіції.

 

 

 

20250407

Засідання педагогічної ради

 «Сучасний урок – це твір мистецтва, де педагог уміло використовує всі можливості для розвитку особистості учня». (М. Ебнер-Ешенбах)

Ефективність сучасного уроку значною мірою залежить від психологічних аспектів, які враховує вчитель.
24 березня на базі ВІППО відбулося розширене засідання педагогічної ради Луцького НРЦ (Департамент освіти Луцької міської ради), на якому розглядалося питання психологічних аспектів ефективності сучасного уроку в умовах НРЦ. До роботи педради були залучені викладачі інституту: Остапйовський О.І., кандидат психологічних наук, доцент кафедри педагогіки і психології ВІППО; Турчина Л.І., старший викладач кафедри педагогіки і психології ВІППО; Поліщук Н.А., завідувач відділу освітньої та інноваційної діяльності ВІППО, а також Коць М.О., кандидат психологічних наук, доцент кафедри педагогічної і вікової психології ВНУ ім. Лесі Українки.
На початку засідання до присутніх звернувся директор Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти кандидат історичних наук професор Олешко П.С. Він звернув увагу на проблеми та виклики, з якими зіткнулась освітянська спільнота в реаліях сьогодення, наголосив на необхідність пошуку їх вирішення та роль педагога у розбудові незалежної держави.
По завершенню теоретичної частини питання педагоги зосередили свою роботу у п’яти локаціях відповідно до методичних об’єднань. Під керівництвом фахівців для сформували рекомендацій щодо роботи педагогічного колективу НРЦ над ефективністю сучасного уроку, враховуючи його психологічні аспекти:
- Створення позитивної атмосфери (формування стресостійкості);
- Врахування індивідуальних особливостей;
- Розвиток пізнавальних процесів;
- Взаємодія та спілкування;
- Емоційний інтелект.
Засідання педагогічної ради пройшло цікаво, динамічно та ефективно для всіх учасників. Дякуємо керівництву та викладачам Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти за гостинність та сприяння у проведенні заходу. Сподіваємось на подальшу плідну співпрацю.



Міжнародний день птахів

 

🌍🕊️ Міжнародний день птахів – свято пернатих друзів природи!
Щодня ми чуємо їхній спів, милуємося їхньою красою, а вони невтомно працюють на благо екосистеми. Птахи запилюють рослини, знищують шкідників і навіть передбачають зміни погоди!
Але їхній світ під загрозою – вирубка лісів, забруднення природи та зміна клімату впливають на популяції птахів. 🏡🐦
👉 Як ми можемо допомогти?
✔️ Підгодовувати птахів узимку
✔️ Берегти ліси та водойми
✔️ Уникати використання хімікатів у природі
✔️ Встановлювати шпаківні та годівнички
Давайте разом дбати про пернатих
мешканців нашої планети! 🌿💙